هنگام خرید حوله به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

حوله دور پیچ نوزاد

جنس

اولین نکته که در هنگام خرید حوله باید دقت داشته باشیم جنس آن است.

برای تهیه حوله ۳ نوع پنبه وجود دارد که در منسوجات فَرَت بافی مرغوب ترین نوع در دسترس آن بکار رفته است.

برای آشنایی صفر تا صد فرآیند این نوع منحصر بفرد بافت (فَرَت بافی) کلیک کنید.

تار و پود پارچه فَرَت بافی شده

 

همان طور که خود شما هم متوجه شده اید، تفاوت اصلی بین نوع جنس حوله بیشتر از هر چیز در نرمی و لطافت آنها و ماندگاری شان است.

تمام حوله های باکیفیت نرم و لطیف هستند و تا حدی با لمس کردنشان احساس می کنیم مخمل زیردست هایمان قرار گرفته است. اگر حوله ای که خریده اید زبر است و هنگام استفاده از آن احساس خشکی می کنید، باید بدانید اصلا کیفیت مناسبی ندارد.

فقط کافی است یکبار حوله های فَرَت بافی را امتحان کرده تا تفاوت و منحصربفرد بودن جنس آن را متوجه شوید.

وزن

دومین نکته در هنگام خرید حوله که باید به آن توجه کنید وزن آن است.

جنس حوله های حمام شاید در ظاهر خیلی شبیه یکدیگر باشد اما کافی است دستی بر آن‌ها بکشید و کمی سبک و سنگینشان کنید تا ببینید تفاوت از زمین تا آسمان است.

یکی از مزیت های مهم حوله های فَرَت بافی وزن بسیار سبک و جای گیری فوق العاده آن هاست!

گاهی بعضی از حوله های حمام وزنی شبیه یک فرش دارند و زبر هستند. این مشخصه می تواند خیلی راحت به شما اخطار بدهد که « این حوله، حوله مناسبی نیست و از مواد خوب و باکیفیت تهیه نشده است. »

حوله ها بیشتر از پارچه های معروف به پارچه حوله ای تهیه شده اند؛ پارچه هایی با سطح برآمده شبیه بافت های روی زبان که چند هزار برابر بزرگ شده است. این پارچه های حوله ای در واقع زنجیره های به هم پیچیده پنبه هستند. هر چقدر این زنجیره های به هم پیوسته و فشرده پنبه ای بیشتر باشد، قدرت جذب آب و رطوبت حوله ای که انتخاب کرده اید، بالاتر و کیفیت بالاتری هم خواهد داشت. شاید با خودتان فکر کنید در معرض انجام کار سختی قرار گرفته اید در حالی که اصلا این طور نیست و می توانید برای بررسی تراکم پنبه های حوله به راحتی این کار را انجام دهید؛ قسمتی از لایه خارجی حوله را بین انگشتانتان فشار دهید تا بتوانید گره های پنبه را به راحتی ببینید.

این گره ها در یک حوله مناسب و باکیفیت آنقدر زیاد هستند که با این کار شما نمی توانند فاصله زیادی از یکدیگر بگیرند و هر چقدر هم که شما بخواهید آن‌ها را از همدیگر دور کنید، همچنان در نزدیکی هم قرار می گیرند؛ در حالی که در حوله های بی کیفیت، اینگونه نیست و گره های پنبه کاملا از همدیگر فاصله می گیرند که این نشان می دهد این حوله جاذب خوبی برای رطوبت و خیسی نیست.

اندازه

سومین نکته در هنگام خرید حوله که باید به آن توجه کنید اندازه آن است. اندازه حوله های حمام شبیه یکدیگر نیست.

حتی حوله های حمامی که دوخت ندارند و گاهی حوله های استاندارد هم برای قدبلندها یا آنها که اضافه وزن یا قد کوتاهی دارند، کوچک و بزرگ می شود.
برای قدبلندها و کسانی که اضافه وزن دارند، حوله های باز یا صفحه ای مناسب تر است چون می توان آنها را کوچک و بزرگ کرد اما به شرطی که هنگام خرید به طول و عرض آنها دقت کنید. این حوله ها برای افرادی که تحمل وزن و گرمای حوله های تن پوش را ندارند هم پیشنهاد می شود.

قیمت

آخرین نکته در هنگام خرید حوله که باید به آن توجه کنید قیمت آن است.

نمی توان این نکته را نادیده گرفت که گاهی همه معیارها در خرید منتهی می شوند به قیمت! حوله های باکیفیت قیمت بسیار بیشتری نسبت به حوله های بی کیفیت دارند.

برای حل این مشکل به جای خرید یک حوله ارزان می توان ۲ کار انجام داد:

۱ – منتظر زمانی شد که قیمت حوله ها تخفیف می خورد.

۲ – کمی بیشتر صبر و پول جمع کرد تا حوله ای باکیفیت و مناسب خرید.

یادتان باشد اگر حوله با کیفیت تری خریداری کنید، زمان طولانی تر و با حس بهتری می توانید از آن استفاده کنید.

اما خبر خوش و ویژه اینکه منسوجات فَرَت بافی باتوجه به الیاف صد در صد طبیعی (پنبه) و بافت منحصربفرد و هنر دست بانوان شرق خراسان رضوی (تربت جام) نسبت به نمونه های مشابه در بازار از قیمت فوق العاده مناسب تری برخوردار بوده که شما عزیزان می‌توانید به مقایسه و سنجش گذاشته و بعد از استفاده تفاوت حیرت انگیز مزیت های آن را مشاهده کنید.

کهرمان، منحصر و خاص…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *