مضرات استفاده از الیاف مصنوعی! فواید استفاده از الیاف طبیعی

اگر به سلامت پوست و بدن خود اهمیت میدهید، در استفاده از الیاف مصنوعی پرهیز کنید.

همه ما میدانیم سه نیاز اصلی برای هر انسان، شامل: خوراک، مسکن و پوشاک میباشد. این روز ها به دلیل رشد جمعیت و کمبود منابع طبیعی،بشر رو به استفاده از الیاف مصنوعی آورده است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که عادت به استفاده از لباس ها و الیاف مصنوعی دارید، شاید نمیدانید که استفاده بلند مدت از الیاف مصنوعی چه عوارضی داشته و چگونه میتواند، به سلامت شما آسیب وارد کند. در این مقاله باما همراه باشید تا با عوارض استفاده از الیاف مصنوعی و درمقابل استفاده از الیاف طبیعی بیشتر آشنا شوید.

 

پوشیدن و استفاده از الیاف مصنوعی چه پیامد هایی دارد؟

همواره لباس های نخی و الیاف طبیعی به عنوان بهترین جنس برای لباس های روزمره معرفی شده اند. که علاوه بر راحتی و احساس آرامش، با انواع پوست سازگاری دارند. در مقابل لباس های پلاستیکی مانند جنس نایلونی، پلی استر و اکریلیک علاوه بر تاثیری که در افزایش تعریق بدن دارند و راحت نیستند، می تواند مشکلات پوستی زیای را بهمراه داشته باشد.  و باعث بروز بیماری های آلرژیک در بدن شوند.

پیامد استفاده از لباس پلاستیکی

در بسیاری موارد چنین لباس هایی با عنوان جنس با کیفیت، ضد چروک و ماندگار با ثبات رنگ بالا معرفی می شوند. اما این ویژگی ها به دلیل وجود ترکیبات شیمیایی است که برای پوست مضر هستند و در طولانی مدت می تواند مشکلاتی را برای بدن بوجود بیاورند. هرچند مادر سایت کهرمان محصولاتی را به شما عزیزان معرفی میکنیم: که علاوه بر این که کاملا از الیاف طبیعی ساخته شده اند در عین حال ثبات رنگی و کیفی بامندگاری بالا هستند.

همچنین برخی پوشیدن لباس های پلاستیکی را راه حل مناسبی برای کاهش سریعتر وزن می دانند، در صورتی که تنها موجب تعریق بیشتر بدن شده و با کاهش آب بدن و بروز گرمازدگی می تواند باعث آسیب به غده هیپوتالاموس، آسیب کبدی و کلیوی یا حمله قلبی و سکته شود.

1-ضایعات پوستی

از جمله عوارض پوشیدن لباس پلاستیکی در طولانی مدت ایجاد ضایعات پوستی در فرد است. گفته می شود الیاف لباس های نایلونی می تواند باعث ایجاد خارش، سوزش، کهیر و یا آکنه در پوست افراد شود.

2-آسیب های قلبی ریوی

بسیاری از لباس های پلاستیکی حاوی مواد مضر شیمیایی هستند که می تواند فرآیند قلب و ریه ها را مختل کند.

3-سرد درد

یکی دیگراز عوارض پوشیدن لباس های پلاستیکی بروز سردرد در افراد است. این لباس ها به دلیل جنس نایلونی که دارند، باعث افزایش تعریق و ایجاد گرماو الکتریسیته در بدن فرد می شوند و آب بدن به سرعت تبخیر می شود که با سردرد همراه است.

4- ایجاد تهوع

وجود ماده مضر تفلون در لباس های نایلونی که خاصیت ضد چروک و مقاوم بودن لباس های پلاستیکی نیز ناشی از آن است، در بسیاری افراد سبب ایجاد حالت تهوع می شود.

یکی از بهترین و مفید ترین جنس الیاف، الیاف پنبه ای هستند که در ادامه این مطلب به آن میپردازیم.

اگر به دنبال جایگزین مناسب برای الیاف مصنوعی میگردید بدون شک پنبه از بهترین مواردیست که میتوانید از آن استفاده کنید.

برخی از فواید کلی پنبه

1. دانه آن دارای ویتامین Eمی‎باشد.
۲. بوئیدن شکوفه پنبه شادی‎آور است.
۳. ضماد شکوفه و برگ پنبه برای درمان آلرژی مفید می‎باشد.
۴. خوردن مغز دانه آن که کمی بوداده شده باشد نرم کننده سینه است.
۵. برای درمان زگیل پنبه را با کمی زنجبیل مخلوط کرده و فتیله بسازید سپس ته فتیله را روی زگیل بگذارند و سر آن را آتش دهند به طوری که گرمی و حرارتش به زگیل برسد ولی آن را نسوزاند شاید روز سوم زگیل از بین برود.
۶. مغز پنبه دانه چاق کننده است، گرم مزاجان با زنجبیل و سردمزاجان با دارچین بخورند.
۷. کسانی که انزال زودرس دارند از مغز دانه پنبه به صورت بوداده (عصرها ۳۰ گرم) استفاده کنند.
۸. شربت شکوفه پنبه باعث تقویت حافظه می‎گردد.
۹. برای درمان نازایی ۳ ماه روزی ۲۰ گرم مغز دانه پنبه میل شود.
۱۰. برای درمان ورم بیضه دانه پنبه را گرم کنید روی برگ درخت انجیر پهن کنید به صورت ضماد بگذارید.
۱۱. برای درمان وسواس و نگرانی از شرب شکوفه پنبه استفاده کنید.
۱۲. دانه پنبه باعث ازدیاد شیر می‎شود.
۱۳. اگر زخم‎هایی در اثر چرک کردن گود شده باشند پنبه سوخته را داخل آن بگذارند چرک را به خود می‎کشد و آن را خشک می‎کند.

چرا پنبه؟

میتوانیم لیستی بلند از مزایا و فواید استفاده از لباس پنبه‌ای را برای شما شرح دهیم.  نکته حائز اهمیت آن است که این موارد روز به روز بیشتر از قبل شناخته شده و در دنیای مد مورد اهمیت قرار می‌گیرد. تا  چند سال پیش این الیاف مصنوعی بودند که سعی می‌کردند بازارها را تصاحب کنند، تا اینکه دنیا کم‌کم متوجه ضررهای این الیاف برای سلامت افراد و همچنین محیط زیست شدیم. که در ابتدای این مطلب به بخشی از آن ها اشاره کردیم.

کهرمان به شما کمک میکند تا جایگزین بهتری برای الیاف مصنوعی بیابید:)

وب سایت کهرمان ارائه دهنده بهترین و طبیعی ترین منسوجات پنبه ای ملغب به فَرَت است.

چرخ فَرَت بافی

شما با مراجعه به وب سایت کهرمان علاوه بر خرید بهترین و باکیفیت ترین منسوجات پنبه ای، گام بلندی در راستای زنده نگه داشتن صنایع دستی میهن عزیزمان و همچنین حمایت از بانوان عزیز و زحمت کش کشورمان برمیدارید.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *