مشخصات حوله تن پوش مناسب

ربدوشامبر سلطنتی(برای خرید محصول برروی تصویر ضربه بزنید)

به احتمال زیاد برای هر شخصی پیش آمده است که حوله تن پوش حمام یا حوله دستی تهیه کرده اید، ولی در مدت کوتاهی حوله زبر و خشک شده است. یا بعد از چند بار شستشو رنگ حوله تغییر کرده است. و حتی دست و صورت و بدن بعضی از افراد به جنس حوله حساسیت نشان داده است.

در این شرایط حوله دیگر قابل استفاده نخواهد بود. در نتیجه کیفیت حوله ربدوشامبر و حوله دست و صورت بسیار مهم است، که در زمان خرید باید این نکته را رعایت کنید که به مشکلات گفته شده بر نخورید. می توان انواع حوله مثل حوله آشپزخانه، حوله دست و صورت، حوله استخری، حوله تن پوش، حوله پلاژ و غیره نام برد.

هدف از خرید حوله تن پوش یا حوله دستی این است که آب را به طور کامل به خود جذب کند، تا کاملا دست و صورت و بدن خشک شوند. علاوه بر این باید جنس حوله لطیف باشد تا به پوست آسیب وارد نکند. الیاف استفاده شده در حوله بسیار مهم است چرا که بی کیفیتی این الیاف باعث می شود که حوله ماندگاری کافی نداشته باشد و بعد از مدت کوتاهی از بین برود. الیاف حوله می تواند از جنس میکرو فیبر، پشم، پنبه، پلی استر، بامبو و غیره باشد. ولی اگر شما به دنبال یک حوله لطیف و با کیفیت هستید می توانید حوله از جنس 100 درصد پنبه انتخاب کنید.

در هنگام خرید حوله حمام و دست و صورت به نکات دیگری مثل سایز حوله، مدل حوله و برند حوله حتما توجه فرمایید. برای خرید حوله بهتر است یک سایز بزرگتر انتخاب کنید. از خرید حوله های سبک دوری کنید چون این حوله ها آب را به خوبی به خود جذب نمی کنند.

 

روبدوشامبر حمام
روبدوشامبر حمام

قیمت خرید محصول

قیمت حوله تن پوش به جنس، سایز، کیفیت، برند محصول و غیره بستگی دارد. هر چه کیفیت و ماندگار و لطافت و زیبایی حوله بیشتر باشد قیمت آن هم بیشتر است. که واقعا ارزش دارد برای یک حوله با کیفیت قیمت بیشتری پرداخت کرد. اما به این نکته توجه کنید که در بعضی از فروشگاه ها قیمت حوله تن پوش و حمام از قیمت اصلی آن بالاتر است.

با رعایت به نکاتی که بالا اشاره کردیم، می توانید به راحتی یک حوله تن پوش یا حوله دست و صورت با کیفیت عالی و قیمت مناسب تهیه کنید. ولی به این موضوع آگاه باشید، که اگر بهترین حوله را هم تهیه کنید ولی در نگهداری آن کوتاهی فرمایید حوله بعد از مدتی از بین می رود. پس نگهدار ی حوله هم بسیار مهم است.

 

ربدوشامبر
ربدوشامبر

 

فواید و مزایای محصولات فَرَت بافی

فرت بافی از صنایع دستی در استان خراسان شمالی می باشد که قدمت چند ساله دارد. در قدیم شغل اصلی اکثر مردان و زنان در کارگاه های داخل روستا بود. ولی به مرور زمان بیشتر به دست بانوان که از مادران خود این هنر را به ارث برده اند در منزل بافته می شود. این هنر دستی با استفاده از دستگاهی به نام فَرَت است. که الیافی با نخ های پنبه و پشمی در رنگ های شاد که زمینه آن بیشتر اشکال هندسی است، بافته می شود. صدایی که از این دستگاه  خارج می شود مانند صدای قیچی زدن بر روی پارچه است. از پارچه هایی که با فرت بافته می شود می توان برای شال، روسری، انواع حوله تن پوش و حوله دست و صورت، چادر شب، بقچه، زیر پیراهنی، پیژامه، چادر و غیره استفاده کرد.

محصولاتی که از فرت بافی تولید می شوند فواید و مزایای زیادی دارد که در قسمت پایین به آن اشاره شده است.

با توجه به نوع الیاف و نخ موجود در این پارچه بو نمی‌گیرد و برای افرادی که به بو حساس هستند، می تواند بسیار مناسب باشد.

چون این الیاف از پنبه و پشم بافته می شود در نتیجه بسیار سبک است. و افرادی هستند که علاقه دارند از پارچه هایی با الیاف سبک در کار خود استفاده کنند.

 

این الیاف به دلیل وجود پنبه و پشم، کم حجم و مناسب جای‌گیری هستند

در بالا اشاره شد که این الیاف از پنبه و پشم بافته می شود در نتیجه الیاف پنبه ای هستند.

دارای قابلیت آبگیری فوق العاده ای هستند که می توان در حوله های حمام، ربدوشامبر و دستمال های مخصوص آبگیر در آشپزخانه استفاده کرد.

خشک شدن در سریع ترین زمان از ویژگی های مخصوص به این نوع پارچه می‌باشد. به همین دلیل از این پارچه ها برای حوله حمام و دستمال های آبگیر و غیره استفاده می کنند.

عدم حساسیت زایی با توجه به نوع الیاف پارچه و مناسب برای پوست های حساس، به دلیل استفاده از پنبه در الیاف این پارچه ها می باشد. جنس پنبه به صورتی است که بسیار برای افراد با پوست حساس و کودکان مناسب می باشد.

مناسب برای ترمیم زخم های بالینی می باشد.

به دلیل فوایدی که این پارچه دارد، می توانید حوله و بقیه محصولاتی که از این جنس پارچه تولید می شود را برای خود و خانواده تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *