مزایای خرید حوله تن پوش فَرَت بافی

خرید حوله

فَرَت بافی یکی از هنرهای رایج در خراسان بوده و هست. این هنر بیش از چند صد سال قیمت دارد. از این هنر فوق العاده، برای تولید و ساخت صنایع دستی مختلفی استفاده می شود. در واقع فَرَت بافی ویژگی های متمایزی برای تولید وسایل شخصی و صنایع دستی دارد. حوله تن پوش از مواردی است که می توان به کمک فَرَت، آن را تهیه و تولید کرد.

حوله تن پوش
حوله تن پوش

 

فَرَت بافی چیست؟

فَرَت در لغت به معنای تار و پود است. با این حال، نام این هنر از صدای تولید شده برخورد نی و شانه ها در هنگام بافتن گرفته شده است. علیرغم پیشرفت قابل توجه تکنولوژی و وارد شدن نخ های صنعتی مختلف به حوزه نساجی، اغلب افراد از فَرَت بافی و الیاف سنتی استقبال می کنند. البته که الیاف سنتی با توجه به بافت ایده آل و طبیعی که دارند،  می توانند گزینه مناسبی برای استفاده باشند. به ویژه اگر قرار باشد به عنوان حوله تن پوش مورد استفاده قرار بگیرند.

چرا فَرَت بافی؟

فَرَت بافی می تواند برای لوازم شخصی مانند حوله تن‌پوش، لباس و… مورد استفاده باشد. در واقع این نوع هنر، می تواند لذت استفاده از لوازم شخصی را دو چندان کند.

  • اغلب افراد از بو گرفتن مداوم حوله سر یا حوله تن پوش گله مند هستند. این موضوع به قدری غیر قابل اجتناب است که افراد ناگزیر هستند بعد از هر بار دوش گرفتن، حوله را نیز بشویند. خوشبختانه فَرَت بافی، این مشکل را به بهترین شکل ممکن حل کرده است. بافت، نخ و الیاف مورد استفاده در این هنر، بو نمی گیرد. در نتیجه می تواند برای پوشش و لوازم مختلف مانند حوله حمام به کار گرفته شود.
  • الیاف به کار گرفته در هنر فَرَت بافی، بسیار سبک است. این موضوع، امکان استفاده از حوله و دیگر لوازم را ساده تر می کند.
  • حوله تن پوش فَرَت، به راحتی در هر فضایی جای می گیرد و مرتب می شود. چون کم حجم بوده و قابلیت فشرده سازی دارد.
  • اگر چه در گذشته برای این نوع هنر از نخ های ابریشم استفاده می شده اما در حال حاضر حوله حمام تولیدی آن از نوع پنبه است. پنبه نیز پارچه بسیار مطلوبی برای حوله است.
  • قابلیت آبگیری فوق العاده از ویژگی هایی است که باید در خرید حوله حمام رعایت شود. فَرَت بافی این ویژگی را نیز دارا می باشد.
  • محصولات فَرَت به سرعت خشک می شوند. بنابراین گزینه مناسبی برای تولید هستند. از طرفی، حوله ها نیز نیاز به خشک شدن سریع دارند.
  • پارچه هایی که برای لوازم شخصی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند، باید حساسیت زا نباشند. پارچه های هنر فَرَت هیچ گونه حساسیتی برای پوست به همراه ندارند. چون از الیاف طبیعی تولید شده اند.
  • الیاف طبیعی هنر فَرَت بافی برای ترمیم زخم های بالینی نیز گزینه مناسبی است. بنابراین این هنر می تواند برای تولید محصولات مرتبط با پوست گزینه مناسبی باشد.
  • استحکام و دوام قابل توجه از دیگر مواردی است که برای محصولات فَرَت بافی ذکر می شود. این موضوع نیز به الیاف طبیعی و خاص این هنر مربوط می شود. از این رو ربدوشامبر فَرَت می تواند گزینه ای ایده آل باشد.
فرت و زندگی
فرت و زندگی

 

قیمت حوله تن پوش

مواد و الیاف طبیعی با توجه به بافت خاص و خالصی که دارند، می توانند تا مدت ها مورد استفاده قرار بگیرند. حوله تن پوش فَرَت، با توجه به استحکام، دوام و طول عمری که دارد، با قیمت مناسبی عرضه می شود. با این وجود، عواملی همچون قیمت پنبه و نخ می توانند قیمت حوله تن پوش را نیز تحت تاثیر قرار دهند.

چرا محصولات سنتی محبوب هستند؟

بافندگی سنتی نقطه مقابل تولید مد سریع است. در هنر فَرَت بافی،  تمام عناصر منسوجات، از ایجاد نخ ها تا نصب ماشین بافندگی، با دست انجام می شود.

یکی از اولین چیزهایی که در کارگاه بافندگی سنتی متوجه می‌شوید، سروصدا است. صدای تق تق شدیدی است که بافندگان از پدال برای حرکت دادن نخ ها روی قاب های چوبی استفاده می کنند. ماشین‌های بافندگی کاملاً با نیروی انسانی ساخته شده‌اند، که در عصر حاضر یک منظره نادر است. تمام این موارد، نشان می دهد که شما با یک محصول کاملاً طبیعی و بی نظیر رو به رو هستید. به همین علت نیز بیشتر افراد از خرید حوله تن پوش فَرَت استقبال می کنند.

خرید حوله حمام با الیاف طبیعی و خالص

خرید حوله تن پوش می تواند در الیاف طبیعی یا غیر طبیعی انجام شود. با این وجود، طبیعی بودن الیاف برای انواع حوله ها به ویژه ربدوشامبر اهمیت قابل توجهی دارد. علت این موضوع نیز کاملاً مشخص است. حوله تن‌پوش ارتباط مستقیم با پوست دارد. هر گونه الیاف نامرغوب می تواند باعث حساسیت پوست یا بو گرفتن حوله شود. ضمن اینکه این الیاف دوام چندانی ندارند و نمی توانند موهای خیس شما را به خوبی آبگیری کنند.

حوله فرت
حوله فرت

 

محصولات فَرَت بافی

فَرَت بافی برای تولید صنایع دستی و لوازم مختلف همچون حوله دست و صورت، ربدوشامبر، شال، لباس زیر، حوله استخری، حوله آشپزخانه، سفره، چادر شب، بقچه و… مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *