خرید حوله، نقشه راه

خرید حوله

قبل خرید، این نکاتو بررسی کن.

اغلب ما در هنگام خرید حوله، معیار و فاکتورهای مشخصی برای تعیین کیفیت آن نداریم؛ اما حتی بیشتر از قیمت، این طرح و رنگ حوله و هماهنگی آن با دیزاین حمام است که برایمان اهمیت دارد. پس طبیعی بوده که بعد از یک دوره کوتاه استفاده از حوله، با یک وسیله زبر و خشک که تنها به پوست آسیب می‌رساند روبرو شویم. در چنین شرایطی حق گله و شکایت نداشته و فقط باید، قبل از اینکه به مشکلات و حساسیت‌های پوستی دچار شویم حوله را عوض کنیم.
آیا شما هم تجربه استفاده از حوله گران قیمت، اما بی کیفیت را داشته‌اید؟ حوله‌ای که پس از چندبار استفاده و شست و شو، رنگ و جنسش تغییر کرده و باعث حساسیت پوستی شود؟ اگر پاسخ شما به تمامی این پرسش‌ها مثبت است، مقاله راهنمای خرید حوله حمام برای شما است. در این راهنمای خرید، ۵ نکته مهم که قبل از خرید حوله حمام باید بررسی کنیم را با شما در میان می‌گذاریم.
معیارهای تاثیرگذار در خرید حوله؛ سردرگم نشوید!
در این شرایط اقتصادی و گرانی، هیچکس دوست ندارد به دلیل انتخاب و خریدی اشتباه، در فواصل زمانی کوتاه برای یک وسیله چندبار هزینه کند. این موضوع شامل حوله حمام نیز می‌شود؛ شاید در نظر اول برای خرید مناسب‌ترین حوله، معیار و فاکتوری وجود نداشته باشد. به همین دلیل است که قبل از هرکاری، باید مقاله راهنمای خرید حوله حمام را مطالعه کنید.
در حال حاضر حوله‌ها با رنگ‌ها و طرح‌های گوناگون و برندهای متنوعی، به بازار عرضه می‌شوند؛ مدل‌هایی که شاید از نظر کیفیت، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، اما از نظر قیمت، فاصله زیادی از یکدیگر دارند. همین موضوع انتخاب یک حوله، با متریال مناسب را به کاری دشوار تبدیل کرده است. اگر می‌خواهید بدانید این اختلاف و تفاوت قیمت، به چه دلیل است با ما همراه شوید.

 

وزن حوله

وزن حوله‌ها بسته به کاربرد و جنسی که دارند، متفاوت است. حوله‌ها از پارچه‌های حوله‌ای، که زنجیره‌های بهم پیچیده پنبه هستند تولید می‌شوند و هرچقدر تراکم این پنبه‌ها بیشتر باشد، قدرت جذب و رطوبت آن نیز بیشتر خواهد بود. وزن حوله که با واحد GSM (گرم بر متر مربع) سنجیده می‌شود، به عنوان مثال حوله‌هایی با GSM بین ۳۰۰ الی ۴۰۰ برای آشپزخانه مناسب هستند. حوله تن پوش حمام، استخر، سونا و جکوزی، بین ۶۰۰ الی ۹۰۰ GSM وزن خواهند داشت.
برای بررسی تراکم زنجیره‌های پنبه حوله، بخشی از لایه خارجی حوله را بین انگشتان فشار دهید تا بتوانید زنجیره‌ها را حس کنید. با اینکار شما اگر حوله مناسب و با کیفیت باشد، زنجیره‌ها فاصله زیادی از یکدیگر نگرفته و نزدیکی را حفظ می‌کنند. در حالیکه در حوله بی‌کیفیت، متوجه فاصله گره‌های پنبه خواهید شد.

جنس حوله

اغلب مردم، حوله‌های پنبه‌ای را به سایر جنس‌ها ترجیح می‌دهند. هرچه میزان پنبه در حوله بیشتر باشد، قدرت جذب رطوبت و آب هم بیشتر خواهد بود. اما حوله‌های پنبه‌ای هم از نظر کیفیت، با یکدیگر یکسان نیستند. در حوله‌های با کیفیت از سه نوع پنبه استفاده می‌شود.
1.پنبه ترکی: این پنبه ممتاز در کشور ترکیه کشت شده و حوله‌های تولید شده از این پنبه نرم، راحت و بادوام هستند.
2.پنبه سوپیما: این پنبه در آمریکا کشت شده و به عنوان بهترین پنبه جهان شناخته می‌شود. حوله‌های تولید شده از این پنبه، قیمت بسیار بالایی دارند.
3.پنبه مصری: این پنبه‌ها در مصر کشت شده و الیافی بلند، فیبری و کرکی داشته و بسیار با دوام و پرطرفدار هستند.
اگر حوله‌ای از جنس الیاف مصنوعی در نظر دارید، ابریشم مصنوعی انتخاب کنید تا بیشترین قدرت جذب رطوبت را داشته باشد. انتخاب حوله‌ای از جنس ویسکوز نیز، شما را به سرعت از خرید پشیمان خواهد کرد؛ زیرا این حوله‌ها با چندبار شستشو، کیفیت خود را از دست می‌دهند.

کهرمان ریشه لغوی کلمه قهرمان ، نام استارت اپی که برای فروشگاه صنایع دستیمون با هدف حمایت ، توسعه و حفظ هنر اصیل ، فاخر و ناب ایرانی و همچنین رونقی برای کسب و کار های بومی و محلی منطقه مرزی تربت جام (شرق خراسان رضوی) انتخاب کردیم.

چرا کهرمان؟؟

ما معتقدیم قهرمانان مردم سرزمینی هستند؛ که فرهنگ و تمدن بی بدیل خود را با هنرمندی که از ویژگی های ذاتی شان است؛ برای جهانیان تصویر کرده، و امروز این مهم اتفاق نظر و قول مشهور همگی است که هنر تنها نزد ایرانیان است و بس.

حوله فرت(برای خرید سایر محصولات برروی تصویر کلیک کنید)
حوله فرت(برای خرید سایر محصولات برروی تصویر کلیک کنید)

با یاری خداوند امیدواریم بتوانیم، رسالت خود را به سرانجام رسانیم. و مروج، صفا و زینت بخش خانه ها و زندگی روزمره تک تک آدمیان توسط این هنر بوده و طعم لذت آن را به ماندگارترین خاطره به انان بچشانیم…

فُرَت در فرهنگ معین به معنای تار و پود آمده است. فرت بافی مانند سایر انواع صنایع دستی در خراسان بزرگ رایج و متداول بوده و قدمتی چند صد ساله دارد اما از پیشینه ای مکتوب برخوردار نیست و بافندگان شیوه بافت را بیشتر به صورت سینه به سینه به دیگران انتقال دادند.

به نقل از یکی از فرت بافان قدیمی شهر ، واژه فرت برگرفته از صدای برخورد نی ها و شانه در دستگاه فرت است ، درست مانند صدایی که به هنگام قیچی زدن پارچه به وجود می آید.

برای شناخت و اطلاعات بیشتر از فرایند فرت بافی به تاریخچه فرت بافی در صفحه اول سلیت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *