حوله صد ساله!!!

حوله صد ساله

کشور ما ایران تاریخی ترین و کهن ترین کشور این کره خاکیست. ایرانزمین به علت داشتن تمدنی چندین هزار ساله مهد بسیاری از صنایع دستی سنتیست که ریشه در فرهنگ و آیین ما دارد. امروزه در سایه کم توجهی بعضی مسئولین بخشی از صنایع دستی کشورمان که همچنان کاربری و زیبایی مثالزدنی دارند، به فراموشی سپرده میشوند. در حالی که بسیاری از کشور های دنیا از اندک موقعیت های خود در این زمینه به خوبی استفاده میکنند. و جایگاهی جهانی برای محصولات سنتی خود مهیّا میکنند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا حوله صد ساله  فَرَت را به شما معرفی کنیم.

فَرَت حوله صدساله همچنان بکر، تار و پودی از الیاف طبیعی و کاملا سنتی

حوله های سنتی فَرَت با تاریخچه صد ها ساله از صنایع دستی کشور عزیزمان ایران محسوب میگردند. این حوله ها با همان کیفیت گذشته همچنان در شهرستان تربت جام (ازتوابع خراسان رضوی) به شکل کاملا دست دوز و بکر تولید میشوند.

وب سایت کهرمان ارائه دهنده انواع منسوجات فَرَت بافیست که در گام اول در تلاش است این محصول با کیفیت و دیرینه را به دست شما عزیزان برساند. این حوله ها در قالب های مختلفی تولید میشوند و ویژگی های منحصر به فردی دارند. در این حوله صد ساله از الیاف با کیفیت پنبه استفاده میشود که علاوه بر لطافت مثال زدنی ویژگی هایی منحصر به فرد به این حوله میدهد.

برای خرید انواع منسوجات فَرَت بافی برروی تصویر کلیک کنید.
برای خرید انواع منسوجات فَرَت بافی برروی تصویر کلیک کنید.

همانطور که اشاره کردیم. این نوع حوله ها ساخته الیاف طبیعی و باکیفیت پنبه هستند. نوع بافت این حوله ها خاص است، به طوری که برخلاف سایر حوله های موجود دربازار در سطح خود پرز ندارند.

عدم وجود پرز سبب میشود حوله آب را مستقیما توسط الیاف پنبه جذب کند(پنبه تنها ماده ایست که 25 برابر خود آب جذب میکند) و جذب بسیار بالایی دارند. علاوه بر آن عدم وجود پرز سبب میشود هوا به راحتی در بین الیاف حوله جریان پیدا کند و به سرعت خشک شود. خشک شدن حوله بسیار حائز اهمیت است، به طوری که باقی ماندن رطوبت و دمای مناسب حوله سبب تکثیر و رشد باکتری ها و قارچ ها میشود.

در مورد فَرَت بیشتر بدانید

از فرت به عنوان دستمال های اشپز خانه ، دستمال های جیبی ، حوله دست و صورت ، خشک کن حمام ، روب دوشامبر، کلاه حوله ای و… استفاده می‌شود .

برای شناخت و اطلاعات بیشتر فَرَت کلیک کنید.

این نوع از حوله ها از نظر کاربری و الیاف نخ پنبه کم نظیر اند. و شما عزیزان میتوانید این نوع حوله ها را درانواع مختلف از وب سایت کهرمان خریداری کنید.

شما با خرید از کهرمان گامی بلند در راستای زنده نگه داشتن صنایع دستی میهن عزیزمان بر میدارید.

علاوه بر آن حامی بانوان تلاشگر و خوش ذوق منطقه تربت جام میگردید. که این محصول را بدون واسطه به دست شما عزیزان میرسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *