حوله حمام می تواند باعث ایجاد بیماری های پوستی شود!

حوله حمام

بدن انسان درطی روز بنا بر دلایل مختلف جوی ،فعالیت فیزیکی و….همواره درحال تعریق است.

عرق کردن به طور کلی یک فرایند طبیعی است و زمانی رخ می دهد که فیزیولوژی بدن ازحالت توازن خارج شود هرچند گرما و فعالیت بدنی عوامل اصلی تعریق به شمار میایند اما عوامل دیگری برای این اتفاق وجود دارند. هیجاناتی مانند ترس، اضطراب، نگرانی و حتی دربعضی افراد غذای تند باعث ایجاد تعرق در بدن میگردد.

عرق بدن انسان به تنهایی بد بو نیست بلکه زمانی بوی ناپسند میگیرد که با باکتری های سطح پوست ترکیب میشود و فرایند های شیمیایی رخ میدهد که حاصل آن فرایند ها بوی نامطبوع عرق و چربی سطح پوست بدن می باشد. به همین دلیل است که ما برای شادابی پوست و حس بهتر استحمام می کنیم.

 

 

نکته مهم

برخی باکتری های موجود در سطح بدن حتی بعد از استحمام در سطح پوست باقی میمانند و هنگامی که ما از خشک کن و حوله حمام استفاده میکنیم بخشی از این باکتری های سطح پوست به حوله حمام انتقال پیدا میکند.

همه ما می دانیم که دومورد ازعوامل مهم تکثیر باکتری ها و قارچ ها، رطوبت و دما می باشد که این دومورد مهم درحوله های حمام وجود دارد.

بنابراین نه تنها باکتری ها و قارچ ها به حوله انتقال پیدا می کنند بلکه باشرایطی که در حوله حمام مهیاست باعث تکثیر و افزایش آنها میگردد که در نهایت تکثیر باکتری ها در حوله در دراز مدت باعث ایجاد آلرژی ها و حساسیت های پوستی، خارش سطح پوست ، پوسته پوسته شدن ، قارچ زدگی و سایر بیماری ها میگردد.

مورد مهم تر اینکه اگر حوله جذب آب بالایی نداشته باشد، رطوبت باقی مانده در سطح پوست هم میتواند به رشد و تکثیر باکتری ها کمک کند و یکی از دلایلی که حتی بعد از استحمام پوست بدن احساس خارش می کنید همین است.

در شهرستان تربت جام مردم از روزگاران گذشته تا کنون نوع بافت مخصوص و منحصری را برای منسوجات خود به نام فَرَت بافی انتخاب کردند که قابلت های موجود در این نوع پارچه کمک شایانی به رفع موارد بالا میکنند که در ادامه به موارد مهم آن اشاره می کنیم.

 

حوله حمام

 

مزایای استفاده از حوله حمام از جنس فَرَت

 

1) قدرت جذب آب شگفت انگیز:

حوله فَرَتْ از نخ و الیاف کاملا طبیعی به صورت دست باف هنر دست مردم منطق شرق خراسان رضوی بوده که نسبت به حوله های موجود در بازار قدرت جذب آب فوق العاده بالا برخوردار و حس گرمای مطلوب و خوشایندی را برایتان ایجاد کرده و در زودترین زمان ممکن خود حوله خشک می شود.

همین مورد باعث می شود بدن و حوله شما دیگر بستر مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری ها نبوده و کاملا فرایند استحمامتان در صحت و سلامت انجام و تکمیل شود.

 

2) نوع بافت دستی و متفاوت:

نوع بافت حوله فرت به گونه ایست که در آن پُرز های جذب آب به مانند سایر حوله ها وجود ندارد و آب توسط تار و پود این الیاف جذب می شود. همین امر سبب می شود حوله ضخامت کاذب نداشته باشد و بسیار کم حجم و مناسب جای گیری باشد.

 

3) حوله فَرَتْ مناسب ترین حوله برای مسافرت:

همه ما برای مسافرت رفتن ازجدی ترین مواردی که به آن نیاز پیدا میکنیم حوله است، چراکه بعد از یک مسیر طولانی استحمام بخش زیادی از خستگی راه را از بدن خارج میکند.

در مسافرت به حوله ای احتیاج داریم که به سرعت آب بدن را جذب کرده و به سرعت هم خشک شود مخصوصا در مناطق شمالی و جنوبی کشور که شرجی بودن هوا، زمان خشک شدن پارچه را بالا میبرد علاوه بر آن فرت با توجه به بافت و الیاف منحصربه فردش جایگیری بسیار کمتری دارد، به طوری که یک حوله تن پوش از جنس فرت به اندازه نصف یک حوله معمولی جای گیری می کند.

 

4) با حساسیت به جنس حوله خداحافظی کنید:

حوله فرت باتوجه به ویژگی های منحصر به فرد و بافت مخصوص که از الیاف (نخ و پنبه) کاملا طبیعی استفاده شده، تضمین صد در صدی برای سلامت پوست و مناسب برای پوست های حساس با خاصیت ترمیم زخم های بالینی می باشد. این جنس حوله به سرعت آب را جذب کرده و به سرعت هم خشک می شود تا برخلاف سایر حوله ها باکتری و قارچ کمتری بر روی سطح پوست باقی بماند تا باعث ایجاد حساسیت و خارش شود علاوه بر آن استفاده از الیاف طبیعی و نوع بافت دستی و متفاوتش فرت را برای شما به یک حوله لطیف و ملایم مبدل می کند تا هنگام استفاده از آن حس خوب و متفاوتی را تجربه کنید.

وب سایت کَهْرُمان

ما با همراهی کسب و کار های خانگی و دستان تلاشگر تولید کنندگان عزیزمان در تلاشیم تا این محصول با کیفیت بالا به دست شما هموطنان عزیز رسیده و خاطره ای ماندگار را برایتان رقم بزند. همچنین در جهت حفظ و نشر هنر اصیل و بی بدیل میهن مان گامی کوچک در راستای زنده نگه داشتن هنر ها و صنایع دستی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *