حمام با آب سرد و یا گرم؟

این سوالی است که شاید خیلی اوقات به ذهن ما خطور کرده باشد و یا با دوستان خود در مورد آن صحبت کرده باشیم. که حمام با آب سرد و یا گرم کدامیک برای بدن بهتر است. ولی هیچ‎گاه به یک جواب مشخص برای آن نرسیده‎ایم. به طور کلی استحمام با هر دمای آب، اثرات مثبت زیادی بر انسان می‎گذارد. اما هر کدام از این نوع حمام‎ها، می‎تواند اثرگذاری خاصی بر بدن و روحیات ما داشته باشد.

فواید کلی حمام با آب سرد و یا گرم

اساسا تفاوت اصلی بین دوش آب گرم و آب سرد این است که آب سرد بیشتر باعث افزایش انرژی شما می‎شود و میل شما را برای داشتن تحرک بیشتر، افزایش می‎دهد و قدرت دفاعی بدن را زیاد می‎کند. اما از آن طرف، دوش آب گرم بیشتر حس آرامش را به شما منتقل می‎کند و برای مثال، برای داشتن یک خواب راحت در شب، بهتر است یک دوش آب گرم بگیریم.

برخی از فواید دوش آب گرم:

کاهش سردرد، دفع مواد زائد بدن، رفع احساس خستگی و ایجاد حس آرامش در انسان.

و تعدادی از فواید دوش آب سرد:

افزایش هوشیاری و تمرکز، افزایش سوخت و ساز بدن، برطرف کردن احساس کسلی و افزایش قدرت سیستم ایمنی.

استفاده از حوله مناسب

بدون شک چیزی که لذت یک استحمام دلچسب را تکمیل میکند؛ استفاده از یک حوله لطیف و ملایم است. تفاوتی هم ندارد که حمام با آب سرد و یا گرم باشد. حوله های پنبه ای و طبیعی کهرمان ویژگی شگفت انگیزی دارند. این حوله ها علاوه بر جذب آب بسیار بالا در زمستان بدنتان را گرم و در تابستان سرد میکنند. این شگفت انگیز ترین و بارز ترین ویژگی الیاف پنبه ای میباشد.

حوله های سنتی فَرَت با تاریخچه ای کهن از صنایع دستی کشور عزیزمان ایران محسوب میگردند. این حوله ها با همان کیفیت گذشته همچنان در شهرستان تربت جام (ازتوابع خراسان رضوی) به شکل کاملا دست دوز و بکر تولید میشوند.

حوله حمام سنتی(برای خرید این محصول برروی تصویر ضربه بزنید)
حوله حمام سنتی(برای خرید این محصول برروی تصویر ضربه بزنید)

برای شناخت و اطلاعات بیشتر فَرَت کلیک کنید.

از فرت به عنوان دستمال های اشپز خانه ، دستمال های جیبی ، حوله دست و صورت ، خشک کن حمام ، روب دوشامبر، کلاه حوله ای و… استفاده می‌شود .

این نوع از حوله ها از نظر کاربری و الیاف نخ پنبه کم نظیر اند. و شما عزیزان میتوانید این نوع حوله ها را درانواع مختلف از وب سایت کهرمان خریداری کنید.

شما با خرید از کهرمان گامی بلند در راستای زنده نگه داشتن صنایع دستی میهن عزیزمان بر میدارید.

علاوه بر آن حامی بانوان تلاشگر و خوش ذوق منطقه تربت جام میگردید. که این محصول را بدون واسطه به دست شما عزیزان میرسانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *