تفاوت حوله نخی با حوله صنعتی چیست؟

فرق بین حوله های صنعتی و معمولی با حوله‌های فَرَت (نخی)چیست؟؟

حوله های صنعتی و معمولی دارای حجم و وزن بالایی هستند. بعد از شستشو مدت زمان زیادی باید بگذرد تا خشک شوند و همین رطوبت محل مناسبی برای رشد قارچ و باکتری هست.

به مرور زمان پرز می‌دهند و دیگر جذب آب ندارند و‌لی منسوجات دستبافت و حوله نخی خیلی نرم ولطیف هستند.

  • الیاف صد در صد پنبه
  • ضد حساسیت

از ویژه گی‌های فوق‌العاده حوله‌های نخی و دستبافت جذب آب بالایی هست که دارند

  • کم حجم وسبک زود خشک می‌شوند
  • رنگ ثابت و پرز نمی‌دهند

یکی از مزیت‌هایی که حوله فَرَت دارد علاوه بر نازکی و سبکی، چند برابر حوله‌های کارخانه‌ای آبگیری بالاتری هم دارند.

چون نازک‌ونخی هستند سریع خشک می‌شوند وباکتری نمی‌گیرند مثل حوله‌های منسجم کارخانه‌ای پس در نتیجه بوی نامطبوع ندارند و ضد حساسیت پوستم هستند این حوله ها 100 درصد پنبه‌ای و کاملا دستبافت هستند.

حوله دست و صورت طرح سنتی

برای اظلاعات بیشتر در مورد فَرَت بافی کلیک کنید.

خب همه میدانیم که برای رفتن به باشگاه و استخر،حتی مسافرت باید یک حوله‌ی جمع و جور داشته باشیم. این حوله در عین سبکی و کم حجمی بایستی آبگیری بالایی هم داشته باشد.

چه چیزی بهتر از حوله‌های دستبافت فرت (حوله نخی)که بدلیل الیاف تماما طبیعی جذب آب فوق‌العاده‌ای دارد. این نوع حوله چون سبک و کم حجم هست اجازه به‌وجود آمدن هیچ باکتری به علت رطوبت طولانی مدت نمی دهد.

پر واضح است که اولین و مهمترین خاصیت حوله، آبگیری آن می باشد. در واقع باید بتواند بسرعت و به خوبی بدن را خشک نماید. دومین خاصیت مهم حوله این است که باید در ارتباط با پوست شما نرم و لطیف و راحت باشد. سومین موضوع وزن حوله است که عده ای حوله های کلفت و سنگین را دوست دارند و عده ای دیگر، حوله های سبک. البته امروزه افراد بطور معمول دنبال حوله ی سبک و در عین حال آبگیر می باشند. چهارمین موضوع الگوی دوخت و طرح و رنگ حوله می باشد که کاملاً سلیقه ای است.

در نظر داشته باشید که پرزدهی و ایجاد دانه های ریز روی حوله ( دون دون شدن) که بعد از مدتی استفاده اتفاق می افتد، ارتباط مستقیم به نوع الیاف پنبه وتاب نخ مصرفی دارد که از چه نوع الیاف پنبه و با چه طول الیافی برای ریسندگی استفاده گردیده و با چه تابی ریسیده شده ، که متاسفانه برای مصرف کننده قابل تشخیص نیست. همچنین آبرفت حوله مخصوصاً در بخش حاشیه ها (Border) به نوع نخ مصرفی در حاشیه و دمای شستشو و خشک کردن حوله بستگی دارد، ثبات رنگ حو له نیز همچنین برای مصرف کننده هنگام خرید غیر قابل تشخیص می باشد، که توصیه می شود برای مدیریت و مهار این مشکل باید از فروشندگان و تولید کننده های شناخته شده و خوش سابقه وقابل اعتماد خریداری نمود.

لازم به توضیح است که تولید کنندگان حوله برای افزایش نرمیت و لطافت از نرمکنها استفاده میکنند که در نگاه اول برای انتخاب حوله بسیار تاثیر گذار می باشد. ولی باید توجه داشت که این نشانه دلیل بر نرمی و لطافت ذاتی و همیشگی حوله بعد از چندین بار شستشونمیتواند باشد. همچنین توجه داشته باشید که حوله های رنگ تیره علی القاعده بدلیل مقدار مصرف رنگ بالاتر، کمی زبرتر از رنگهای روشن از همان نوع حوله بنظر میرسند که دلیل آن جذب کمتر نرم کن مصرفی می باشد و بعد از چندین بار استفاده زیر دست رنگهای روشن و تیره یکسان خواهد شد.
مصرف کننده باید توجه داشته باشد که مصرف مواد مرغوب برای فرآوری حوله، در طول پروسه طولانی تولید، هزینه بیشتری را طلب می کند، که نهایتاً افزایش قیمت محصول را سبب می گردد که بنظر می رسد با ارزشتر از خرید حوله ی ارزان ولی نامرغوب باشد

مهم است که بدانیم بعضی از تولید کنندگان ایرانی برای تولید حوله از نخهای بسیار مرغوبی استفاده میکنند. این حوله ها قابل رقابت با حوله های اشاره شده در بازار می باشند و توصیه می شود که مصرف کننده هموطن سعی در خرید حوله مرغوب تولید داخلی داشته باشد تا کالای خارجی.

کهرمان تلاش میکند تا زحمت دستان پرتوان و هنرمند زنان روستایی را با بهترین کیفیت و مرغوبیت،برای شما عزیزانی که به سلامتی خود اهمیت میدهید به ارمغان بیاورد.

به اضافه همه ی  ویزگی های حوله فرت یک خصلت منحصر به فرد که بی نظیر است، حوله‌های فرت به محض تماس با پوست خیس،بدن را داغ می‌کند و حسی لذت بخش به بدن انتقال میدهد و سریعا آبی که روی بدن هست را جذب می‌کند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *