بوی نم حوله چه علتی دارد؟

بوی نم حوله

هرموقع صحبت از بهداشت فردی میشود حوله ها جزو اولین موارد در حفظ بهداشت فردی میباشند که به ذهنمان میرسد. آیا تا به حال روزی بدم استفاده از حوله را به خاطر می آورید؟. همین سوال گواه بر آن است که حوله ها عضوی جدا نشدنی از زندگی ما انسان ها میباشند. اما بعد از چند بار استفاده از حوله متوجه حس میکنید حوله بوی نا مطبوعی گرفته. یا به اصطلاح بوی نم حوله چه علتی دارد؟. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ این سوال را پبدا کنیم.

دلیل بروز بوی نم حوله در چیست؟

عوامل مهمی که باعث تکثیر و پرورش میکروب ها و قارچ ها میشوند، رطوبت و دمای متعادل هستند. دقیقا این دوعامل مهم در حوله وجود دارند. هر بار که از حوله استفاده میکنید بخشی از رطوبت و ریز میکروب ها را به حوله انتقال میدهید. دمای مناسب و رطوبت موجود در حوله باعث تکثیر و پرورش قارچ ها و میکروب ها میگردد. به همبن علت است که تاکید میشود حوله در محیطی قرار داشته باشد که به سرعت خشک شود.

حوله های حمام و دست و صورت معمولا در فضای بسته ای مانند حمام و توالت قرار دارند. بعد از مدت کوتاهی شاهد بوی نم در حوله ها هستید. این مکانها به علت وجود رطوبت بالا در آنها سبب بوی نم حوله ها هستند.

بوی نم حوله علاوه بر بوی نامطبوعی که دارد سبب ایجاد بیماری های پوستی و آلرژی های خطرناک میشود. پس بوی نم حوله را جدی بگیرید!.

با محصولات کهرمان با بوی نم حوله خداحافظی کنید!

حوله حمام سنتی(برای خرید این محصول و سایر محصولات برروی تصویر کلیک کنید)
حوله حمام سنتی(برای خرید این محصول و سایر محصولات برروی تصویر کلیک کنید)

میخواهیم به شما محصولی را معرفی کنیم، که بوی نم حوله در آن به ندرت اتفاق می افتد.

حوله های سنتی فَرَت با تاریخچه ای کهن از صنایع دستی کشور عزیزمان ایران محسوب میگردند. این حوله ها با همان کیفیت گذشته همچنان در شهرستان تربت جام (ازتوابع خراسان رضوی) به شکل کاملا دست دوز و بکر تولید میشوند.

وب سایت کهرمان ارائه دهنده انواع منسوجات فَرَت بافیست که در گام اول در تلاش است این محصول با کیفیت و دیرینه را به دست شما عزیزان برساند. این حوله ها در قالب های مختلفی تولید میشوند و ویژگی های منحصر به فردی دارند. این حوله ها علاوه بر لطافت مثال زدنی خود شما را از شر بوی نم حوله خلاص میکنند.

این نوع حوله ها ساخته شده از الیاف طبیعی و باکیفیت پنبه هستند. نوع بافت این حوله ها خاص است، به طوری که برخلاف سایر حوله های موجود دربازار در سطح خود پرز ندارند.

عدم وجود پرز سبب میشود حوله آب را مستقیما توسط الیاف پنبه جذب کند(پنبه تنها ماده ایست که 25 برابر خود آب جذب میکند) و جذب بسیار بالایی دارند. علاوه بر آن عدم وجود پرز سبب میشود هوا به راحتی در بین الیاف حوله جریان پیدا کند و به سرعت خشک شود. خشک شدن حوله بسیار حائز اهمیت است، به طوری که باقی ماندن رطوبت و دمای مناسب حوله سبب تکثیر و رشد باکتری ها و قارچ ها میشود. باکتری ها و قارچ ها عامل اصلی بوی نم حوله و ایجاد حساسیت، آلرژی و بیماری های پوستی است.

در مورد فَرَت بیشتر بدانید

از فرت به عنوان دستمال های اشپز خانه ، دستمال های جیبی ، حوله دست و صورت ، خشک کن حمام ، روب دوشامبر، کلاه حوله ای و… استفاده می‌شود .

برای شناخت و اطلاعات بیشتر فَرَت کلیک کنید.

این نوع از حوله ها از نظر کاربری و الیاف نخ پنبه کم نظیر اند. و شما عزیزان میتوانید این نوع حوله ها را درانواع مختلف از وب سایت کهرمان خریداری کنید.

شما با خرید از کهرمان گامی بلند در راستای زنده نگه داشتن صنایع دستی میهن عزیزمان بر میدارید.

علاوه بر آن حامی بانوان تلاشگر و خوش ذوق منطقه تربت جام میگردید. که این محصول را بدون واسطه به دست شما عزیزان میرسانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *