بوی بد حوله به چه دلیلی رخ میدهد!

دلیل این که حوله ها بو میگیرند چیست؟

برای همه ما پیش آمده که حوله ها پس از چند بار استفاده بوی نامطبوعی به خود میگیرند. در این مقاله همراه ما باشید تا راهکار هایی را به شما معرفی کنیم که از شر بوی بد حوله خلاص شوید. همچنین قرار است بررسی کنیم دلیل اصلی بوی بد حوله چیست.

باکتری ها و قارچ ها

شاید از خودتان بپرسید حوله ای که برای خشک کردن دست و صورت یا بدن پس از شست و شو چگونه در معرض باکتری قرار میگیرد. درست است که حوله وسیله ایست که ما پس از شستن قسمتی از بدن به سراغ آن میرویم. باکتری ها و قارچ ها موجودات ریز و میکروسکپی هستند، که حتی پس از شست و شو هم مقدار بسیار اندکی از آنها در سطح پوست باقی میمانند.

پس از خشک کردن قسمتی از بدن به وسیله حوله مقدار کمی از باکتری ها به حوله منتقل میشوند. حوله به علت داشتن رطوبت و دمای ایده آل بهترین مکان ممکن برای رشد و تکثیر باکتری ها و قارچ ها به شمار میرود. تکثیر این میکروب ها باعث ایجاد بوی بد و نامطبوع در حوله است.

همچنین میکروب هایی که به صورت ذرات در هوا وجود دارندهم، به سرعت به حوله مرطوب جذب میشوند، و آغاز به تکثیر میکنند. به همین علت حوله ها پس از چند روز(بسته به میزان رطوبت محیط) بوی بد و نا مطبوعی به خود میگیرند.

این باکتری ها و قارچ ها فقط به بوی بد حوله خلاصه نمیشوند، و برای سلامت پوست و مو بسیار خطرناک هستند. پس اگر به سلامت خود اهمیت میدهید بوی بد حوله را جدی بگیرید.

روش های جلو گیری از بوی بد حوله

برای این که از شر بوی بد حوله خلاص شوید، باید حوله را از رطوبت و فضایی که رطوبت در آن حفظ میشود دور کنید.

بعد از استفاده از حوله حمام ، حوله را در مجاورت هوای آزاد قرار دهید. همچنین بهتر است نور خورشید به صورت مستقیم به حوله بتابد؛ تا بخش زیادی از میکروب ها بر اثر نور خورشید از بین بروند.

بعضی حوله ها به خصوص در منزل همیشه در محل مرطوب استفاده میشوند. برای مثال حوله هایی که در سرویس بهداشتی قرار دارند، به طور مداوم در آن فضا وجود دارند. به علت آلودگی بیشتر این محیط نسبت به سایر محیط هایی که از حوله استفاده میکنید، بهتر است این حوله هارا به طور مداوم شست و شو دهید، تا از بوی بد حوله در امان باشید.

برای استفاده از حوله باکیفیت از استفاده الیاف مصنوعی پرهیز کنید. الیاف مصنوعی نه تنها آب را به خوبی جذب نمیکنند، بلکه باعث ایجاد حساسیت و آلرژی نیز میشوند. همچنین خشک شدن الیاف مصنوعی در حوله های معمولی بازار زمان بیشتری میبرد. این موضوع سبب زمان مناسب و کافی برای رشد باکتری ها و قارچ هاست.

حوله های طبیعی فَرَت

حوله ربدوشامبر(برای خرید سایر محصولات برروی تصویر ضربه بزنید)
حوله ربدوشامبر(برای خرید سایر محصولات برروی تصویر ضربه بزنید)

نعمت های طبیعی همیشه برای انسان مهربان تر عمل میکنند. تیم کهرمان مفتخر است محصول شگفت انگیزی را به شما معرفی کند. این حوله نه تنها ویژگی های یک حوله معمولی را به بهترین نحو برخودار است، بلکه به علت بافت منحصر به فردش باعث خداخافظی با بوی بد حوله میشود.

فَرَت نوعی بافت مختص منطقه تربت جام از خراسان رضویست. این محصول ساخته شده از الیاف طبیعی و با کیفیت پنبه است که در قالب های مختلف حوله و انواع منسوجات در وب سایت کهرمان به شما عزیزان ارائه میشود.

حوله های کهرمان به علت بافت منحصر به فردشان (تار و پود) قدرت جذب بسیار بالایی دارند. درسطح این حوله بر خلاف حوله های موجود در بازار  پرز وجود ندارد. این مزیت باعث میشود آب مستقیما توسط تار و پود های طبیعی پنبه جذب شود. همچنین عدم وجود پرز باعث میشود که هوا به راحتی بین الیاف آن جریان پیدا کند تا در مدت زمان بسیار کوتاهی خشک شود. این ویژگی باعث میشود رطوبت کم تر در حوله باقی بماند تا با بوی بدحوله و حسایت و آلرژی خداحافظی کنید.

وب سایت کهرمان ارائه دهنده بهترین نوع انواع حوله و منسوجات فَرَت بافی در خراسان رضوی میباشد. این محصولات هنر دستان پر تلاش بانوان زحمت کش در شهر تربت جام است.

شما با خرید از کهرمان گامی بلند در راستای زنده نگه داشتن صنایع دستی میهن عزیزمان بر میدارید.

علاوه بر آن حامی بانوان تلاشگر و خوش ذوق این منطقه میگردید. که این محصول را بدون واسطه به دست شما عزیزان میرسانند.

یرای شناخت بیشتر محصولات فَرَت بافی کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *