انواع نخ حوله

انواع نخ حوله

حوله هااز چه نوع نخ و الیافی ساخته شده اند.

به طور کلی انواع پارچه و منسوجات مختلف هر کدار بسته به نوع کاربری از نخ به خصوصی ساخته میشوند. حوله آن دسته از وسایل ضروریست که همه ما در طی روز با آن برخورد داریم. حوله های موجود در بازار از نخ های مختلفی ساخته میشوند. در این مقاله همراه ما باشید تا با انواع نخ حوله آشنا شوید.

 

انواع نخ در صنعت نساجی

با توجه به نوع الیاف نخ، کاربرد آن نیز متفاوت است. انواع نخ عبارت است از: نخ پنبه، نخ مکرومه (Decent thread)، نخ ابریشم (silk thread)، نخ پشمی (woolen thread) یا فاستونی، نخ فلزی، نخ سرکیسه دوزی، نخ نامرئی (invisible thread)، نخ قلاب بافی، نخ کنف، نخ بامبو، نخ اکریلیک، نخ پلی استر، نخ روبان، نخ عمامه، نخ دمسه، نخ متالیک، نخ قیطان، نخ کتان، نخ نایلون، نخ شمع و نخ ریون که هرکدام کاربرد جداگانه ای دارند.

 

به طور کلی نخ ها به چند دسته تقسیم میشوند.

اگر بخواهیم انواح نخ حوله به کار برده شده در آن را به طور کلی شرح دهیم. نخ های به کار برده در یک آن یا طبیعی، یا مصنوعی، و یا پارچه مختلط که ترکیبی از هر دو نوع الیاف هستند تقسیم میشوند.

حوله وسیله ایست که ما در طی روز با آن چندین بار برخورد داریم. کیفیت یک حوله قطعا بسته به الیاف به کار برده شده در آن است. حوله هایی که با الیاف مصنوعی ساخته شده باشند، هم کارایی کمتری نسبت به حوله های الیاف طبیعی دارند، هم برای سلامتی معمولا زیان آورند.

یک نخ خوب باید دارای؛ کیفیت، شفافیت، رنگ ثابت و استحکام باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا یکی از بهترین محصولات با نخ پنبه و رنگ طبیعی را به شما عزیزان معرفی کنیم.

نخ های پنبه ای یکی از انواع نخ حوله به شمار میروند که در محصولات وب سایت کهرمان با بهترین کیفیت خدمت شما هم میهنان عزیز ارائه میشود.

در ادامه مقاله همراه ما باشید تا شما را با حوله های منحصر به فرد فَرَت آشنا کنیم.

حوله تن پوش فَرَت(برای خرید محصولات فَرَت بافی برروی تصویر کلیک کنید)
حوله تن پوش فَرَت(برای خرید محصولات فَرَت بافی برروی تصویر کلیک کنید)

 

در مورد حوله های فَرَت چه میدانید؟

فَرَت نوعی از حوله و منسوجات ساخته شده از الیاف طبیعی پنبه میباشد. این نوع منسوجات یکی از محصولات صنایع دستی ایران عزیز به شمار میروند. همچنین این محصول با تلاش و ذوق بانوان هنرمند شهرستان تربت جام ساخته میشود.

نوع خاص بافت این نوع از حوله به شکل تار و پود بوده، و با چرخ های مخصوص به این نوع حوله ساخته میشوند. فَرَت با توجه به نوع بافت ونخ طبیعی پنبه که در آن استفاده میشود ویژگی های منحصر به فرد و برتری مشهودی نسبت به سایر محصولات بازار دارد.

برخی ویژگی های فَرَت

1- باتوجه به نوع الیاف و نخ موجود در این پارچه، هرگز بو نمی‌گیرد

2- بسیار سبک است

3- کم حجم و مناسب جای‌گیری

4- پنبه‌ای

5-دارای قابلیت آبگیری فوق العاده

6- خشک شدن در سریع ترین زمان از ویژگی های مخصوص به این نوع پارچه می‌باشد.

7- عدم حساسیت زایی باتوجه به نوع الیاف پارچه و مناسب برای پوست های حساس

8- مناسب برای ترمیم زخم های بالینی

9_احساس مطبوع و لذت بخش که تفاوت این نوع پارچه را به خصوص در حوله های حمام ایجاد می‌کند در تجربه اول استفاده از آن به راحتی مشاهده خواهید کرد.

برای آشنایی و شناخت بیشتر فَرَت کلیک کنید

این نوع از حوله ها از نظر کاربری و الیاف نخ پنبه کم نظیر اند. و شما عزیزان میتوانید این نوع حوله ها را درانواع مختلف از وب سایت کهرمان خریداری کنید.

 

شما با خرید از کهرمان گامی بلند در راستای زنده نگه داشتن صنایع دستی میهن عزیزمان بر میدارید.

علاوه بر آن حامی بانوان تلاشگر و خوش ذوق این منطقه میگردید. که این محصول را بدون واسطه به دست شما عزیزان میرسانند.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *